Šobrīd: 0 preces


EUR 0.00

Nila Skapāna animācijas filma “Burvīga diena” – Berlīnes filmu festivāla konkursā!

Jaunumi

Nila Skapāna animācijas īsfilmaBurvīga diena piedalījās Berlīnes Starptautiskā filmu festivāla jaunākajiem skatītājiem veltītajā programmā Generation

Programmā Generation konkursam tika atlasītas 28 pilnmetrāžas un 28 īsfilmas. Līdz ar Burvīgu dienu, kurai Berlīnē bija pasaules pirmizrāde, īsfilmu skatē tika izrādītas arī filmas, kas pārstāv Vāciju, Brazīliju, Krieviju, Lielbritāniju, Austrāliju, Singapūru, Dāniju, Jaunzēlandi u. c., kopumā 31 valsti .

BurvigaDiena_15010 skapans

Lai arī Latvijas animācijas filmas Berlīnē ir redzamas visai bieži, Nils Skapāns līdz šim ir vienīgais, kas saņēmis stingrās bērnu žūrijas balvu – Stikla lāci – par 1995. gadā Berlinālē izrādīto filmu Lidojam!?, kas cikla Munks un Lemijs ietvaros bija tapusi studijā Animācijas brigāde. Berlīnē nākamo reizi Nils Skapāns atgriezās pēc 10 gadiem ar filmu Redzi, Trusi?… Tētis brauc uz Londonu! (2004), šoreiz pārstāvot savu firmas zīmi Nilsons Jura Podnieka studijas paspārnē.

Kopš tā brīža pagājuši pieci gadi, un festivāla 60. jubilejas gadā Berlināles konkursa programmā atkal varējām lasīt Nila Skapāna vārdu.

Avots: Nacionālā Kino centra mājas lapa


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna