Šobrīd: 0 preces

DVD


EUR 12.00

ATGRIEŠANĀS

BB iesaka, DVD, Latvija, ,

DVD diskā „Atgriešanās” ietvertas piecas filmas, kuru veidošanā piedalījies Uldis Brauns – pasaulē pazīstams kā „Rīgas poētiskās dokumentālās skolas” pārstāvis. Lauku puisis no zooveterinārijas tehnikuma, kurš veiksmīgi ienāca dokumentālajā kino un kļuva par ievērojamu kinooperatoru un režisoru. Diska skatīšanās kādiem ir kā īpatnējs ceļojums pagātnē, citiem – kā apliecinājums dzirdētajiem stāstiem par to, kā bija toreiz.
Aktieru īsfilmā „Baltais zvaniņš” redzam sešdesmito gadu Rīgas skatus – tā kļuva par Pagrieziena punkts Latvijas kinomākslā — ar spēlfilmas paņēmieniem uzņemts darbs, kas tomēr kļūst par pamatakmeni Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolai. Hrestomātiska filma, kas aizsāka jaunu “laika skaitīšanu” latviešu dokumentālā kino vēsturē. Poētiskā eseja, kas seko mazas meitenītes ceļam 1960. gadu Rīgā, kļuva par jaunas, tā dēvētās Rīgas poētiskās dokumentālās kino skolas aizsācēju. filma iekļauta Latvijas Kultūras kanonā, vairāk par to var lasīt mājaslapā.
„Sākums” sniedz ieskatu Pļaviņu HES būvniecībā, „Celtne” atspoguļo jaunceltņu tapšanas procesu, bet filmiņa „Strādnieks” veidota kā dzejolis par darba skaistumu un strādniekiem – savas zemes saimniekiem. Ar nestandarta komentāriem un montāžu filmā „Vasara” ir pasniegti Kuldīgas mazpilsētas notikumi vasarā, bet izlasi noslēdz „Atgriešanās” – Ulda Brauna saruna ar Ivaru Selecki par filmām un laiku, kas papildināta ar personāliju skaidrojumiem.

latvijas kulturas kanons logo


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna