Šobrīd: 0 preces

Latvija


EUR 7.00

BĒGUMS

DVD, Latvija, ,

Filma ir par tiem Latvijas cilvēkiem, kas dodas strādāt uz ārzemēm. Citi – ar domu atgriezties, citi ar domu, ka jebkur būs labāk, kā Latvijā, vēl citi skaidri zina, ka nebrauks atpakaļ. Bet arī tie, kas cer atgriezties, dažkārt pārdomā un maina lēmumu…
Filma stāsta par Valdi un cilvēkiem, kas strādā kopā ar viņu, kurus svešatnē vieno kopīgs darbs – gliemežu „ražas” novākšana. Valdis un viņa gliemežotāji ir maza daļiņa no daudzajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuru laiks ar starpstāvokļa zīmi tiks ierakstīs Latvijas vēsturē tāpat kā Padomju vai Ulmaņlaiki. Tāpat, kā agrāk, arī šim Īrijas laikam ir sava burvība un neatkārtojamība. Tāpat kā tad, arī tagad paliks rētas latviešu dzimtas kokos.

Gliemežotāju režīmu nosaka BĒGUMS. Kad jūra atkāpjas, viņi lasa, bet, kad uzbango – guļ. Īru jūra ir 4 reizes sāļāka par Baltijas jūru. Arī dzīve te bieži vien ir sāļāka nekā mājās. Nervu gali vaļā ir visiem. Kādam kailāki, citam jau drusku apsūbējuši no sāļā ūdens.

Filma “Bēgums” ir 2009. gada nacionālā kinofestivāla “Lielais Kristaps” laureāte nominācijā “Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma”.

ievaligitacibagliemezimaissligitarokasguntis


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna