Šobrīd: 0 preces

DVD


EUR 10.90

ČETRI BALTI KREKLI (ELPOJIET DZIĻI…)

BB iesaka, DVD, Latvija, Latvijas Filma, , , , , , , , ,

Filma “Četri balti krekli” padomju laikā bija pazīstama ar varas iestāžu uzspiesto nosaukumu “Elpojiet dziļi…”. Šī kinolente ir īsts fenomens, kas ilgstoši dzīvoja tikai mutvārdu leģendās un Imanta Kalniņa filmai komponētajās dziesmās, jo ar atbildīgo instanču ziņu tika “nolikta plauktā” un pie skatītājiem nonāca vien divdesmit gadus pēc pabeigšanas. Tā stāsta par jauna dziesmu autora un sistēmas sadursmi, un filmas veidotāji, ironizējot par slēptās cenzūras darbību padomju laikā, gandrīz pravietiski pareģo paši sava darba tālāko likteni.
Telefonu montieris Cēzars Kalniņš brīvajā laikā sacer dziesmas, muzicēdams kopā ar draugiem izveidotajā ansamblī. Taču, lai varētu stāties publikas priekšā, jāiziet garš atļauju saņemšanas ceļš. Kultūras komisijas locekle Anita Sondore pavirši noklausās Cēzara dziesmas un nokritizē tās, atzīstot par piedauzīgām. Iepazīstot autoru, viņa maina domas, tomēr, pat gribēdama, vairs nevar apstādināt birokrātiskās cenzūras iznīcinošo mašinēriju.

Droši uzskatāma par vienu no izcilākajām un arī populārākajām latviešu filmām, iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. Filma digitāli restaurēta Studijā Lokomotīve 2017. gadā.

Lomās: Uldis Pūcītis, Dina Kuple, Līga Liepiņa, Arnolds Liniņš, Pauls Butkēvičs.
Režisors: ROLANDS KALNIŅŠ,
Scenārija autors: GUNĀRS PRIEDE,
Operators: MIKS ZVIRBULIS,
Mākslinieks: ULDIS PAUZERS,
Mūzika: IMANTS KALNIŅŠ
Rīgas kinostudija, 1967
Žanrs: melodrāma

Papildus:
- “Piejūras klimats”, Rolanda Kalniņa filma, kas padomju laikā tika aizliegta un nodota sadedzināšanai (saglabātie fragmenti, 36 min, digitāli restaurēti)
- Dokumentāla filma ”Četri balti krekli jeb Elpojiet dziļi. Filmas arheoloģija”, kas stāsta par filmas tapšanas aizkulisēm (rež. Agita Cāne-Ķīle, scen. Daira Āboliņa; Studija ”Visio” sadarbībā ar Latvijas Televīziju), 52 min, 2016
- Ieskats filmas “Četri balti krekli” restaurācijas procesā, ar filmas veidotāju dalību

Valoda: Latviešu
Subtitri: RUS, ENG, FRA, GER, ITA
Filmas garums: 1h 21 min
Filmas formāts: 2.39:1 krāsaina / colour PAL wide letterbox
Audio: Dolby 5.1 mono / LAT
Reģions: PAL (Visi) wide letterbox
Gads: 1967


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna