Šobrīd: 0 preces

DVD


EUR 9.90

CILVĒKI TUR

BB iesaka, DVD, Latvija, Latvijas Filma, ,

Jans kopā ar draugu Krekeru cīnās par savu vietu skarbajā mikrorajona pasaulē, viņu kontā jau ir vairākas zādzības un citi likumpārkāpumi. Pēc tikšanās ar Sabīni, skaistu meiteni no pārtikušas ģimenes, Jans vēlas mainīt savu dzīvi un meklē ceļu uz labāku sabiedrību. Taču izrādās, ka pievienoties “zelta jaunatnei” nav tik vienkārši – viņa cerības uz mīlestību un jaunām iespējām draud sabrukt, un šķiet, ka šajā dzīvē viņš var paļauties tikai pats uz sevi.

Cilvēki tur ir pirmā ar valsts atbalstu tapusī filma, kas ir filmēta krievu valodā. Taču filma nav par “Purčiku” (mikrorajonu), krieviem vai latviešiem – rajons ir kā filmas varoņu iekšējā pasaule, alegorija, kurā viņi mēģina atrast savu identitāti, savu vietu šajā dzīvē. Cilvēki tur ir filma par cilvēkiem šeit – mūsdienu Latvijā.

PAPILDUS: dokumentāli materiāli no filmas tapšanas aizkulisēm, intervijas ar aktieriem (latviešu un krievu valodā, bez subtitriem).
DVD izdevumā atradīsiet arī informatīvu materiālu par filmu – kino kritiķes Ditas Rietumas recenziju, kā arī režisora un producenta piezīmes.

Lomās: Iļja Ščerbakovs, Semjons Serzins, Mihails Razumovskis, Eduards Murašovs, Viktorija Kondratenko, Mareks Marcinkēvičs, Agnese Frišfelde

Scenārists un režisors: AIKS KARAPETJANS
Operators: JĀNIS EGLĪTIS
Montāžas režisors: TAMBET TASUJA
Skaņu režisori: ERNESTS ANSONS, VERNERS BITERS
Mākslinieks: HENRIJS DEIČMANIS
Producents: ROBERTS VINOVSKIS
Žanrs: Krimināldrāma
Studija Lokomotīve, 2012

Par filmu:
Ja meklējam analoģijas ar provokatīvu sociālo kinematogrāfu pasaulē, tad Aiks Karapetjans (beidzot!) pirmais Latvijas spēlfilmas teritorijā risina līdzīgas tēmas un pat ar līdzīgiem socreālisma un halucinogēnās estētikas mikšļa principiem, kā to darījuši francūzis Metjū Kosovics savā pasaulslavenajā melnbaltajā Ienaidā/La Haine (1995).
Normunds Naumanis, Kultūras Diena

Cilvēki tur ir sen gaidīts svaiga gaisa malks Latvijas kino scēnā. Aika darbs ir spilgts apliecinājums režisora talantam – drosmīgs, izaicinošs, meistarīgi nostrādāts.
Līva Pētersone, Diena

Cilvēki tur, nenoliedzami, ir viena no pēdējā laika visskaļāk izskanējušajām Latvijā tapušajām filmām.
Dita Rietuma, kino kritiķe

vaks ar dvd
purciks parits divans laukums kautinsh vectevs auto ilona jans sabina krusts jura chats kleita krekers


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna