Šobrīd: 0 preces


EUR 0.00

Jauns izdevums DVD sērijā Latvijas Filma – ZVEJNIEKA DĒLS!

Jaunumi

Beidzot DVD formātā varam piedāvāt latviešu pirmo nacionālo kino grāvēju – filmu ZVEJNIEKA DĒLS, kas tālajā 1940. gadā pulcēja nebijušu daudzumu kino skatītāju.

Par pamatu pirmajai valsts finansētajai lielfilmai tās režisors Vilis Lapenieks izvēlējās 20. gs. 30-to gadu Latvijā milzīgi populāro jaunā rakstnieka Vilļa Lāča romānu Zvejnieka dēls, un šai filmai bija lemts kļūt par nacionālās kinomākslas pamatakmeni. Pirmizrādes vakarā ļaužu straumes spiediens salauza kinoteātra durvis un kases lodziņa biezos stiklus, bet vakarā kārtībnieki salasīja 17 pazaudētas galošas, vairākus cimdus, ap 20 pogu un dažus naudasmakus. Bet slaveno dziesmu par zuti, kas brauc precēt buti, zin vai katrs otrais vēl 70 gadus pēc pirmizrādes.

Tagad leģendārais stāsts par uzņēmīgo zvejniekdēlu Oskaru skatāms DVD sērijas Latvijas Filma izdevumā, papildinātā ar materiāliem, kas tapuši sadarbībā ar Rīgas kino muzeju – informatīvu bukletu un fotogaleriju ar galveno varoņu portretiem no muzeja krājumā atrodamajām Latvijas laika pastkartēm.

vaks


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna