Šobrīd: 0 preces


EUR 0.00

JAUNUMS

Jaunumi

Beidzot mūsu plauktos nonākusi arī Māra Martinsona filma AMAYA, kas 2010. gadā pārstāvja Latviju ASV Kinoakadēmijas balvas “Oskars” nominācijā par labāko ārzemju filmu.

Filma ir stāsts par zaudējumu, meklējumu un atradumu ceļu, kuru iet pusmūža pasaules klaiņotājs Pols (Andrjus Mamontovs). Kādā Honkongas kafejnīcā viņš sastopas ar Loriju (Kristīne Nevarauska), jaunu sievieti, kura atlidojusi no Londonas. Paralēli rit vietējo iedzīvotāju Amaijas (viena no vadošajām japāņu aktrisēm Kaori Momoi), viņas vīra Renšu (Šū Hang Hjū) un vīra brāļa Tao (Lau Dans) ikdienišķā dzīve. Amaija strādā Tao vadītajā masāžas salonā, bet Renšu savas dienas vada nelielā veļas mazgātavā. Pola un Amaijas ceļi krustojas, kad viņš piesakās Tao vadītajos masāžas kursos.

amaya vaks

AMAYA apvieno aktierus no Japānas, Honkongas, Latvijas, Lietuvas un Lielbritānijas. No ekrāna pārsvarā skan tikai angļu valoda un ķīniešu valodas Kantonas dialekts. Taču mīlestības zaudējumam nav vajadzīgs paskaidrojums nevienā valodā, tāpat kā vienmuļajai ikdienībai, kas valda pēc 25 laulībā pavadītiem gadiem. Tieši tāpat kā Pola un Lorijas īsajai krustceļu mīlestībai, kurā viņš meklē attaisnojumu savai pagātnes nodevībai, bet viņa kaut uz mirkli cer izrauties no labi nodrošinātās, bet nemīlamās tagadnes žņaugiem.

Tulkojumā no japāņu valodas sievietes vārds Amaija nozīmē “nakts lietus”. Filmā tas ir dvēseles krēslas brīdis, kad viss apkārt naktī ir noklusis un no stūriem uz tevi sāk lūkoties dzīves patiesība.

Paul & Amaya HKC 39 Tao & Amaya & Renshu HKC


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna