Šobrīd: 0 preces

DVD


EUR 10.90

LIMUZĪNS JĀŅU NAKTS KRĀSĀ

BB iesaka, DVD, Latvija, Latvijas Filma, , , , , , , , , , ,

1981. gada nogalē, kad publisku pirmizrādi piedzīvoja Jāņa Streiča filma „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, neviens vēl nenojauta, ka pēc vairākiem gadu desmitiem tā arvien būs spilgtā atmiņā, iekaros jaunu skatītāju simpātijas, kā arī kļūs par nebeidzamu citātu avotu! Jānis Streičs, atainojot savus tautiešus ar ironijas pilnu mīlestību, ir radījis nacionālu komēdiju, kurā spilgti iekrāsojas sava laika zīmes (padomju cilvēka sapnis par savu auto, modīgais džinsu un velveta apģērbs, komponista Imanta Kalniņa dziesmu popularitāte jauniešu vidū, ceļojumi uz citām brālīgajām padomju republikām un daudz kas cits), skan atpazīstamas melodijas un atklājas cilvēcisko attiecību modeļi. „Patīkami, ka „Limuzīns” izturējis laika pārbaudi un kļuvis par klasisku tautas gabalu. Mans nopelns bija tikai to ieraudzīt un salikt kopā,” tā teicis Jānis Streičs.

Veca lauku sieviņa Saknīšu Mirta loterijā laimē padomju cilvēka sapni – žiguli, un viņas mājās tūlīt sabrauc radinieki, kas līdz tam večiņu nemaz neatcerējās. Brāļa dēls Ēriks ar sievu Dagniju un dēlu Uģi tā dēļ atsakās no ceļojuma uz Karpatiem, negaidīti ierodas arī Mirtas bijusī vedekla Olita ar jauno ģimeni – meitu Lāsmu un vīru Viktoru. Katrs cenšas tanti pārvilkt savā pusē, lai pēc viņas nāves varētu iegūt kāroto auto. Turklāt spriedze kāpj, kad par kaprīzās koķetes Lāsmas labvēlību cīņā metas radu vīrieši – gan tēvs Ēriks, gan dēls Uģis.

Šī filma skatītāju aptaujās vairākkārt atzīta par visu laiku labāko latviešu filmu un ir iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. Pateicoties režisora smalkajam humoram tā iemantojusi īpašu tautas komēdijas statusu un filmas dialogu fragmenti sen folklorizējušies.

Vairāk par filmu var lasīt Latvijas Kultūras kanona mājaslapā
latvijas kulturas kanons logo

Režisors: Jānis Streičs
Scenārijs: Māra Svīre
Operators: Harijs Kukels
Mākslinieks: Vasilijs Mass
Komponists: Raimonds Pauls
Rīgas kinostudija, 1981

Lomās: Mirtas tante – Lilita Bērziņa, Dagnija – Olga Dreģe, Ēriks – Uldis Dumpis, Uģis – Gundars Āboliņš, Jāzeps – Romualds Ancāns, Pigalu Prīdis – Ēvalds Valters, Olita – Baiba Indriksone, Viktors – Boļeslavs Ružs, Lāsma – Diāna Zande un citi.

Valoda: Latviešu
Subtitri: ENG, RUS
Filmas garums: 1h 28 min
Filmas formāts: Krāsu filma, 1:2, 35
Audio: Stereo
Reģions: PAL (Visi)

PAPILDUS MATERIĀLI:
Filma kā dziesma (rež. S.Birkmane, 2013.g., 54 min.) dokumentāla filma par par “Limuzīnu Jāņu nakts krāsā”
PSRS Tautas skatuves māksliniece Lilita Bērziņa (rež. S. Pinne- Rikarde, Telefilma- Rīga, 1969.g., 30 min.), dokumentāla filma par aktrisi Lilitu Bērziņu
Fotogalerija – vēsturiski kadri no filmēšanas laukuma

ljnkprom
pie auto olitas gimene balle eidis portr ancans dzied paris tuvpl mirtante auto eidis kaja dumpis lasma paris ped kadrs


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna