Šobrīd: 0 preces

DVD


EUR 10.90

MANS DRAUGS – NENOPIETNS CILVĒKS

BB iesaka, DVD, Latvija, Latvijas Filma, , , , , ,

Arvīds Lasmanis nevienā darbavietā ilgi neturas, jo nespēj pieņemt paviršu un negodīgu attieksmi pret darbu. Tomēr sieva un divi puikas prasa ēst, un Arvīds atrod ienesīgu haltūru – kaprača darbu. Paziņa iekārto viņu paša vadītajā remontbrigādē, bet darbabiedriem Arvīda godīgums un principialitāte nepatīk. Arī sieva pārmet, ka viņš neprotot dzīvot un ģimenei jāsaspiežas komunālā dzīvokļa istabiņā. Padomju absurda komēdija stāsta par cilvēku, kurš cīņā ar paviršību un sistēmu nezaudē savu sirdsapziņu un patieso būtību, pat ja tādēļ nākas atteikties no labklājības un komforta.

Šī ir viena no svarīgākajām leģendārā režisora Jāņa Streiča filmām, savukārt Arvīds ir J.Paukštello pirmā nozīmīgā loma. Humora pilns, naivs, bet spītīgs ideālists – “nenopietns cilvēks” Arvīds, kurš gatavs graut pastāvošo padomju brāķdaru sistēmu, bravūrīgs un godīgs kā sirdsapziņa, kura var kļūt traucējoša, – tādu Arvīdu spēlēja Paukštello. Kaut nelielā, taču ļoti kolorītā lomā parādās arī latviešu teātra dīva Lilita Bērziņa, tāpat filmā redzams arī leģendārais aktieris Ēvalds Valters. Filma savulaik kļuva ļoti popullāra, un nav zaudējusi skatītāju mīlestību arī pēc četrdesmit gadiem, ierindojoties starp visu laiku labākajām latviešu filmām; daudzi tās citāti jau sen folklorizējušies.
Filma digitāli restaurēta, izdevumā iekļautas arī īpašas versijas vājredzīgajiem un vājdzirdīgajiem.

Lomās: Jānis Paukštello, Gaļina Maculeviča, Jānis un Valdis Liepiņi, Dzidra Ritenberga, Aleksejs Mihailovs, Lilita Bērziņa, Ēvalds Valters, Oļģerts Dunkers, Voldemārs Lobiņš, Raimonds Auškāps, Eduards Pāvuls, Boļeslavs Ružs.

Režisors: JĀNIS STREIČS
Scenārija autors: ALEKSANDRS GOROHOVS
Operators: MIKS ZVIRBULIS
Mākslinieks: VIKTORS ŠILDKNEHTS
Mūzika: RAIMONDS PAULS
Rīgas kinostudija, 1975
Žanrs: komēdija

Valoda: Latviešu
Subtitri: LAT, RUS, ENG, LAT (vājdzirdīgajiem)
Filmas garums: 1h 31 min
Filmas formāts: 2.39:1 krāsaina, PAL wide letterbox
Audio: Dolby 5.1 mono / LAT; Dolby 5.1 mono / LAT (vājredzīgajiem)
Reģions: PAL (Visi)
Digitāli retaurēts attēls un skaņa

mdnp dvd ar disku


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna