Šobrīd: 0 preces

Latvija


EUR 30.00

MIGLĀ

DVD, Latvija, , ,

PĒDĒJAIS EKSEMPLĀRS!
Filma Miglā pirmizrādi piedzīvoja 2012. gadā 65. Kannu kinofestivālā, kur tā saņēma starptautiskās kinokritiķu federācijas FIPRESCI balvu. Kopš tā laika filma godalgota arī vairākos citos starptautiskos festivālos – Krievijā, Ukrainā, Kazahstānā, Itālijā.

Filmas darbība norisinās Otrā Pasaules kara laikā PSRS pierobežā, kur notiek partizāņu cīņas pret vācu okupācijas varu. Notikumos tiek iejaukts arī Sušķeņa, filmas galvenais varonis, kurš tiek apvainots vilciena spridzināšanā. Patiesībā viņam ar to nav nekāda sakara, taču pēc tam, kad nacisti viņu atbrīvo, partizāni uzskata, ka Sušķeņa ir nodevējs un alkst viņam atriebties. Arī no partizāna lodes Sušķeņam izdodas paglābties, kaut gan nāvi viņš sācis vērtēt kā izeju – kad no cēla un godājamā vīra esi tapis nodevējā apkārtējo acīs, dzīvot ir daudz grūtāk. Ne ļaudis ciena, ne sieva mīl, atzīst Sušķeņa. Turpretim tie, kuri miruši pie karātavām vai nošauti, tiek godāti kā varoņi.
“Miglā” veidota pēc Vasilija Bikova stāsta motīviem par partizānu cīņām Otrā pasaules kara laikā, par nodevību un amorāliem apstākļiem, kuros cilvēks spiests pieņemt morālus lēmumus, par cilvēcību un sirdsapziņu.
Filma ir Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas un Baltkrievijas kopražojuma aktierfilma, uzņemta Daugavpils apkārtnē 27 dienu laikā.

DVD iekļauta filma gan latviešu, gan krievu valodā. Pieejami arī subtitri latviešu, krievu un angļu valodās.
Galvenās lomas ierunājuši Egils Melbārdis (Suščeņja), Andris Keišs (Burovs) un Edgars Lipors (Voitiks). Galveno varoni Suščeņu atveido jaunais baltkrievu aktieris Vladimirs Svirskis, kuram tā ir pirmā kino loma.

“Filmas Migla recenzija. Patiesības miglā” Normunds Naumanis Kultūras Diena, 2013. gada 7. aprīlis

viens divi tris cetri pieci


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna