Šobrīd: 0 preces

Latvija


EUR 7.00

PIEKTAIS HAMLETS

DVD, Latvija,

Dokumentālā filma „Piektais Hamlets“ uzdod jautājumus uz kuriem katra iespējamā atbilde ved pie jauniem nezināmajiem. Ko cilvēkam nozīmē „būt“ un „nebūt“, vai atbilde uz šo jautājumu iezīmē tikai bioloģisku dzīves / nāves robežu, vai arī abi šie stāvokļi mijas, un ir dzīves sastāvdaļas? Kā pārvarēt neesamību, kā panākt savas esamības apziņu un piepildīšanu? Kā izbēgt no ne-dzīves un veidot savu dzīvi?
Filmas galvenais varonis ir 86 gadus vecais režisors Oļģerts Kroders, kurš Valmieras Drāmas teātrī uzsācis darbu pie sava ceturtā Šekspīra „Hamleta“ iestudējuma. Krodera personības uinikalitāte meklējama viņa vēsturiskajā pieredzē (bērnība un agrā jaunība Latvijas laika kultūras dzīves centrā, cīņa par izdzīvošanu izsūtījumā Sibīrijā, atgriešanās Padomju Latvijā un cīņa par savām idejām strādājot dažādos Latvijas teātros līdz pat šodienai), mākslinieciskajā darbībā (viņš kā režisors Valmieras un galvenais režisors Liepājas teātrī un Nacionālajā teātrī atstājis būtiskas pēdas Latvijas teātra vēsturē), paradoksālajā un ironiski ideālistiskajā attieksmē pret pasauli, kurā dzīvojam.
Filmas darbība norisinās Valmieras Drāmas teātrī, kas ir O. Krodera darba vieta un šobrīd arī mājas, tā seko līdzi režisora ikdienai, izrādes mēģinājumu procesam līdz pat pirmizrādei un aicina uz neklātienes sarunu ar četriem viņa Hamletiem – Rihardu Rudāku (Valmieras Drāmas teātris, 1972), Jāni Makovski (Liepājas teātris, 1984), Ivaru Stoninu ( Latvijas Nacionālais teātris, 1997), Ivo Martinsonu (Valmieras Drāmas teāris, 2008).
Viņu dzīves pieredzes un domas par to, kas cilvēkam būtisks, ir ļoti atšķirīgas, reizēm pretrunīgas un savstarpēji noliedzošas, tomēr tās savijas vienotā hamletiskā tēlā, kurš sarunā ar Oļģertu Kroderu risina visiem cilvēkiem svarīgos jautājumus par savu vietu pasaulē, mīlestību, brīvību un vientulību. O. Krodera un viņa aktieru dzīves kļūst arī par Latvijas vēstures un dažādu paaudžu likteņa lieciniecēm.

Filma tika nominēta Lielajam Kristapam par labāko debiju, labāko īsmetrāžas dokumentālo filmu un labāko operatora darbu.
Filma tika nominēta arī Dienas gada balvai kultūrā.

Režisori: Krista Burāne, Mārtiņš Eihe
Producents: Mārtiņš Eihe
Scenārists: Krista Burāne
Operators: Inese Apse
Montāžas režisors: Krista Burāne
Mūzikas autors Izmantota Emīla Zilvera mūzika VDT izrādei “Hamlets”
Skaņu režisors Egons Kronbergs

Gads: 2009

Valoda: latviešu
Titri: ENG
Garums: 55 min
Formāts: 16:9, color
Audio: stereo
Reģions: visi

makovskis martinsons stonins rudaks


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna