Šobrīd: 0 preces

DVD


EUR 0.00

STRĒLNIEKU ZVAIGZNĀJS

BB iesaka, DVD, Latvija, , , , , ,

IZĀRDOTS!

Pirms 25 gadiem — 1982. gadā — Jura Podnieka filma «Strēlnieku zvaigznājs» saviļņoja visu Latviju ar savu skaudro patiesību un dziļo emocionalitāti, ļaujot ieklausīties vēl to nedaudzo strēlnieku stāstos, kuri no 60 000 lielā pulka bija starp dzīvajiem. Šie cilvēki I Pasaules kara un revolūcijas dienās uzņēmās atbildību par tautas brīvību un samaksāja par to ar savu dzīvību un sarežģītajiem likteņa līkločiem 20. gadsimta vēsturē.

Scenāriju šai dokumentālajai filmai par latviešu strēlniekiem sarakstījis pats Juris Podnieks kopā ar Arvīdu Plaudi. Filmas teksta autors – dzejnieks Jānis Peters.
Viena no pirmajām padomju laikos uzņemtajām filmām, kurā godīgi tiek runāts par latviešu tautas sarežģīto vēsturi, ar dziļi personisku attieksmi vēršoties pie vienas no traģiskākajām lappusēm. Filma ir par sarkanajiem latviešu strēlniekiem. Par sarkanajiem, jo bija jau arī tie otri, kas karoja ierakumu otrā pusē. Saruna notiek vēl pēdējā brīdī, kamēr viņi paši var runāt par savas izvēles motivāciju, par to, ko viņi aizstāvēja, ko ieguva un kā nācās par to visu samaksāt. Jo šajā vēstures stāstā ietilpst gan Pirmā pasaules kara cīņas, gan līdzdalība Krievijas revolūcijā un pilsoņu karā, gan trīsdesmito gadu represijas, kas tik lietišķi un nežēlīgi izrēķinājās ar tiem, kuri domājās atraduši jaunu dzimteni un atraduši savu vietu jaunās pasaules celtniecībā – ar tiem, kas palika Padomju Krievijā.

Režisors: Juris Podnieks
Scenārijs: Arnolds Plaudis, Juris Podnieks
Operators: Andris Slapiņš, Juris Podnieks
Gads: 1982

Garums: 50 min;
Papildus video: 24 min;
Formāts: 4:3;
Krāsas: PAL;
Skaņa: mono;
Valodas: LAT;
Titri: LAT, RUS, ENG.


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna