Šobrīd: 0 preces

Latvija


EUR 15.00

TIEM, KAM PĀRI 16…

DVD, Latvija, ,

ANIMĀCIJAS ĪSFILMU IZLASE. Šai diskā apvienotas 7 talantīgu režisoru idejas 7 spilgtas īsfilmas, kuras apbalvotas tepat Latvijā, kā arī kļuvušas atpazīstamas kā starptautisku festivālu dalībnieces un laureātes.

Visapbalvotākā filma, ir Vladimira Leščova „Bezmiegs“ (2004), tā ieguvusi 4 pašmāju un 7 starptautiskās balvas, tajā skaitā Žūrijas specbalvu Hirošimas Animācijas festivālā un „Labākās animācijas filmas“ titulu prestižajā “Clermont-Ferrand” Starptautiskajā Īsfilmu festivālā. „Bezmiegs“ ir ceļojums un piedzīvojums, kuru reiz ir izbaudījis ikkatrs. Filmiņas sižets intriģējošs – „Viņa atnāk naktī tik klusi kā kaķis. Viņa neļaus viņam aizmigt, kamēr viņš to nepabaros. Viņa vēlas pienu, kuru viņš atradis starp sapni un īstenību. Viņas vārds ir Bezmiegs.

Askolda Saulīša animācija „Clara un Rubinšteins“ (1999) ir stāsts par divu cilvēku satikšanos, iemīlēšanās prieku un tā metamorfozi.

Rūtas Mežavilkas „Vai Rīga jau gatava?“ (2001) ir moderns stāsts par Latvijas nacionālo varoni Lāčplēsi un viņa „perpetum mobile“ – mūžīgo nespēju izšķirties starp Laimdotu un Spīdolu.

Ingas Prauliņas režisētā „Pasaka par pili“ ir filosofisks darbs par ceļu, cilvēka izvēlēto mērķi, vēlmi to sasniegt.

Savukārt Signes Baumanes „Sieviete“ ieturēta pilnīgos, sulīgos toņos, nakts smaržu piesātinātā, noslēpumainā gaisotnē tiek atklāta sievietes pasaules mistērija. Režisores autordarbs piedalījies vairāk kā 50 starptautiskos festivālos, tai skaitā ieguvusi pirmo vietu „Labākās animācijas filmas uz celuloīda“ kategorijā „Garden State“ filmu festivālā ASV.

Aijas Bley filmas „Doktora D. sala“ (2005) ideja radusies noklausoties patiesu stāstu par jaunu medmāsu, kura strādājusi asins donoru centrā, taču filmā gadījums ieguvis daudz groteskāku nokrāsu.

Jurģa Krāsona “Melnā kaste” (2006) iekļauta diskā kā noslēdzošais darbs. Tas ir sarežģīts, sarkastisks stāsts par sabiedrības modeli, kurā “basketbolisti spēj viegli pārkvalificēties par deputātiem”.

Tā kā gandrīz visas filmas ir bez dialogiem vai ar subtitriem angļu valodā, arī autoru komentāri, disks būs interesants un saprotams ne tikai latviešu skatītājiem.


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna