Šobrīd: 0 preces

Latvija


EUR 0.00

ŪDENSBUMBA RESNAJAM RUNCIM

DVD, Latvija, , ,

IZPĀRDOTS!

Marta (8 gadi) un Linda (4 gadi) ir māsiņas, kuru vecāki cenšas nopelnīt ģimenei naudiņu. Mazpilsētā darbavietu ir maz. Tētis devies peļņā uz Angliju. Māmiņai jābrauc uz lielpilsētu, lai izmācītos par frizieri. Vienīgais cilvēks, ar kuru var saprātīgi parunāties par dzīvi, ir vectēvs, taču māsiņas vecāku prombūtnē tiek uzticētas mammas māsai, trīsdesmitgadniecei Unai. Tā nu sākas māsiņu dienas un nedienas ar aukli! Galu galā Unas tante, protams, nav ļauna… tikai vientuļa. Tieši šo apstākli ir nolēmusi novērst mazā gudriniece Marta, kura ilgojas pēc sava kucēna tikpat stipri, kā bērnu aukle pēc precinieka.

Par filmas varoņiem pats režisors varis Brasla stāsta: «Martai ir 8 gadi. Apķērīga meitene, bērns bez kaitīgiem ieradumiem, zina, ko grib un kā gribēto dabūt. Joprojām ir pārliecināta, ka cilvēkiem jādzīvo vārdu un darbu saskaņā. Satiekoties ar pirmo «dzīvo teroristu» aukles Birutas izskatā, Marta sāk apgūt lielās kompromisa mākslas noslēpumus.» Edgars, Martas klases biedrs un sirdsdraugs, «ir uzticams sazvērnieks. Draudzības dēļ gatavs gulties blakus šarlaka slimniekam.» Savukārt jaunākā māsiņa Linda ir «divreiz jaunāka un divreiz enerģiskāka māsas Martas uzsākto darbu turpinātāja. Viņai ļoti patīk filozofēt. Mīļākais jautājums – kāpēc? Ja atbilde patīk – sirsnīgi smejas, ja nepatīk – tikpat sirsnīgi lej asaras. Prot glabāt noslēpumus. Līdz pirmajai pratināšanai…»

Lomās: Baiba Broka, Undīne Vīksne, Zane Leimane, Gundars Āboliņš, Jānis Paukštello, Agita Gruntmane-Valtere, Edgars Viļums, Artūrs Skrastiņš, Leonarda Kļaviņa-Ķestere, Tinu Karks

Režisors: Varis Brasla
Scenārists Alvis Lapiņš
Operators Uldis Jancis
Filmas mākslinieks Ivars Mailītis
Montāžas režisore: Sandra Alksne
Komponists Imants Kalniņš
Producents: Gatis Upmalis
Līdzproducents: Arturs Talviks
Studijas F.O.R.M.A. (Latvija) un Allfilm (Igaunija) kopražojums
Gads: 2004

Garums: 78 min
Krāsas: Krāsaina
Skaņa: Dolby Digital

Balvas:
Nacionālā kino balva Lielais Kristaps, Labākā pilnmetrāžas spēlfilma
Čikāgas starptautiskais bērnu filmu festivāls, ASV, Festivāla bērnu žūrijas atzinības diploms
Starptautiskais Taivānas bērnu filmu un televīzijas festivāls, Taivāna, Labākā spēlfilma
Starptautiskais bērnu un jaunatnes filmu festivāls Listapadik, Baltkrievija, Labākā aktrise — Baiba Broka (Una)
Starptautiskais bērnu un jaunatnes filmu festivāls Kinotavrik, Krievija, Labākā jaunā aktrise — filmas četrgadīgajai aktrisei Zanei Leimanei (Linda)
Gada vislabāk apmeklētā Eiropas filma Latvijā.

akaste akukas ama bjanis buda darbs darza galds ho kaza ko kopa liela maza pasas vel pelde suns vel suns susasurome vbaiba


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna