Šobrīd: 0 preces

DVD


EUR 9.90

VALKYRIE LIMITED

BB iesaka, DVD, Latvija, Latvijas Filma, , , ,

Filma ir tēlains kinostāsts par Riharda Vāgnera operas Valkīra iestudējuma tapšanu Latvijas Nacionālajā operā un – paralēli – iestudējuma autora iztēlē. Filmā piedalās operas režisors Viesturs Kairišs, diriģents Andris Nelsons un scenogrāfs Ilmārs Blumbergs,
kā arī aktieru grupa, kas atveido Vāgnera mitoloģiskos tēlus galvenā varoņa fantasmagoriskajā sapņu pasaulē. 2009. gadā filma ieguvusi festivāla Lielais Kristaps starptautiskās FIPRESCI žūrijas balvu.

Lomās: Hundings – Gatis Gāga, Votāns – Januss Johansons, Zīglinde – Inga Misāne, Zīgmunds – Ģirts Rāviņš, Brunnhilde – Elīna Vāne.

Scenārists un režisors: Dāvis Sīmanis
Operators: Andrejs Rudzāts
Montāžas režisori: Andra Lejniece, Dāvis Sīmanis
Skaņu režisors: Ernests Ansons
Māksliniece: Kristīne Plūksna
Producents: Roberts Vinovskis
Studija Lokomotīve, 2009

DVD iekļautas arī divas režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālās īsfilmas:
VERSIJA. LNO (2006. g., 20 min.) – skatījums uz operu kā uz maģisku vietu, kurā, apvienojoties mākslai un daudzu cilvēku darbam, skatītājam ļauts sapņot un atgūt savu cilvēciskumu. Filma tapa kā Latvijas Nacionālās operas pasūtījums tās jubilejā, taču, ašķirībā no tradicionālajām pasūtījuma vai jubilejas filmām, par kādu itin viegli varēja kļūt arī šis darbs, Dāvis Sīmanis izveidojis kinematogrāfisku eseju – veltījumu Latvijas Nacionālajai operai un cilvēkiem, kas piepilda Balto namu ar radošu un vitālu garu. Filma ir veidota kā filigrāns vizuāls un skanisks vēstījums, tā piedāvā mirkļus no operas un baleta izrāžu tapšanas, piemēram, baleta mēģinājumiem, uz īsu brīdi padarot par galveno varoni kādu no LNO piederīgajiem. Viens no ekspresīvākajiem filmas garāmslīdošajiem varoņiem ir baleta solists Aleksejs Avečkins, kurš nu jau ir mūžībā.
Unikāls gadījums, ka “jubilejas filma”, kas tapusi kā institūcijas pasūtījums, kļūst par patstāvīgu, metaforiski blīvu mākslas darbu, kura vērtība laika gaitā tikai pieaug. Filma saņēmusi Latvijas kino augstāko apbalvojumu Lielais Kristaps (2007) kā labāka debija.

ZĪMĒTĀJS (2007. g., 18 min.) – intīms un simbolisks izcilā latviešu mākslinieka Ilmāra Blumberga kinoportretējums. “Zīmējumā ir iespējama pilnība, kas citur nav sasniedzama,” – filmā Zīmētājs saka mākslinieks Ilmārs Blumbergs, viena no intelektuālākajām un spilgtākajām personībām Latvijas mākslā. Ilmāra Blumberga – zīmētāja – portretējums ir veidots kā divu līdzvērtīgu personību saskarsme, kaut kadrā mākslinieks ir viens, tāpat kā savā monologā. Filmā izmantots mākslinieka monologs, meistars ir fiksēts arī zīmēšanas procesā. Zīmētāja dzinulis ir “zīmēt sevi nekaunoties – zīmēt nevis ārpusi, bet būtību, to, kas ar tevi notiek”, jo “katrs jau slēpjas un neviens neuzzīmē sevi līdz galam”, – filmā apgalvo Ilmārs Blumbergs. Dāvis Sīmanis savā filmā ļauj māksliniekam gan slēpties, gan atklāties.

Subtitri: ENG, RUS, GER

valkyrie limited vaks ar dvd

hundings blumbergs cina divi nelsons divi koris podesti viesturs otrs nelsons viens seja ziglinde tuvplans viesturs maska blumbergs rokas darba auss kugis statuja zimejums zimulis viens divi


logo lielaks

krekli

saule brauca debesis

vaks cilvekberns

ljnk bannerim

Ezera sonāte

bagata kundze banneris vel

mammu es tevi milu bannerim divi

zvejnieka dels

bannerim vel vel

banner vel

bb_www_banner_220x120_1

kinomuzejs
bb_www_banner_220x55

NKC_logo_ uz melna